Nakupovanie vecí pre bábätko

Čas začať nakupovať veci pre bábätko je nepochybne jedným z najzvláštnejších v rámci sladkého očakávania. Bábätko, ktoré prichádza na svet bude potrebovať oblečenie, hračky, doplnky a rôzne ďalšie predmety. Je rozumné počkať niekoľko týždňov, kým začnete zapĺňať izbičku, v ktorej bude bábätko. Pamätajte, že dieťa, ktoré príde na svet, jediné, čo potrebuje je láska a jedlo, ktoré mu poskytne mama. Preto by ste sa nemali ponáhľať alebo nakupovať veci, ktoré ani nebudete potrebovať.

Kedy začať nakupovať veci pre bábätko?

Je úplne normálne byť v pokušení začať kupovať veci pre dieťatko hneď, ako zistíte, že ste tehotná. Prvé týždne tehotenstva môžu byť však veľmi emocionálne ťažké . Preto sa to neodporúča. Radšej si to nechajte na druhý a tretí trimester. Prvotné neistoty sa väčšinou vyriešia až po prvom trimestri.

Čo bude potrebovať bábätko v prvých týždňoch?

Prvá vec, na ktorú by ste mali myslieť, je oblečenie, no nezabúdajte, že pohodlie je prvoradé. Novorodenec je jemný a každé prebaľovanie môže byť pri zle zvolenom oblečení stresujúcim momentom. Je vhodné hľadať body a pyžamá, ktoré sa zapínajú vpredu, nemajú zipsy a sú vyrobené z bavlny a z nezávadných materiálov.

„Móda nie je niečo, čo existuje iba v šatách. Móda je na oblohe, na ulici, móda súvisí s nápadmi, spôsobom, akým žijeme, čo sa deje.“
– Coco Chanel

Rada navyše

Určite nezabudnite na detskú autosedačku do auta, pretože pri odchode z nemocnice ju budete potrebovať na prevoz bábätka domov. A samozrejme si pripravte dostatočnú zásobu plienok. Začnite od veľkosti nula a berte do úvahy, že novorodenec minie v priemere 10 plienok denne 🙂

Všetky produkty si môžete kúpiť v našom e-shope

EN FANT termo čižmy Black
39.90 s DPH
-27% Nie je na sklade
Pippi detský župan
35.90 s DPH
-45%
EN FANT termo čižmy AOP Fig
38.00 s DPH
-31%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *